Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenleri

0

Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik Okyanusu’nda bulunan eskiden manyetik olduğu düşünülen ancak sonradan gizemi çözülen bir alandır.Bu alanda birçok düşmüş veya kaybolmuştur.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı ise tam kesin olarak bilinmemekle beraber birkaç teori olarak bulunmaktadır.

Bunlardan biri ise bu üçgen dediğimiz alanda çok büyük mıknatıs maden kaynaklarının olduğunu ve bu nedenle alandan geçen uçaklar mıknatıs etkisiyle düşüyordu.bu teoriye çok fazla inanıldı.Ancak daha sonradan başka nedenler bulundu ve bir nevi bu teori çürütüldü.

Günümüzde ise yeni bir teori çıkmış ve bu teori, diğer teoriler arasından en mantıklı olanıdır.
Tabanın  ısınması  ile türlü gazlar  eriyerek deniz yüzeyine çıkar. Böylelikle büyük bir girdap  oluşur.O  sırada  yüzeyde neler varsa  vakum  etkisi  ile  okyanusun  dibine  çekilir.

Denizin yüzeyinden  dağılan  gazlar  havaya  katılır ve atmosferden daha az yoğunlukta  olduklarından uçaklar  hem yeterli sürtünmeye sahip olamazlar  hemde uçaklar  motorlarda  ki  yanmayla yeterince oksijeni  alamayarak  düşerler.

Bunlar gibi birçok teori bulunmasına rağmen tam ve kesin olarak, kanıtlanmış bir bir şey bulunamamış ve hala daha gizemini korumaya devam etmektedir.

Hala yapılan araştırmalarda gelecek yıllarda bu sırrın çözülerek gün yüzüne çıkacağına inanıyorum.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Rujun Tarihi başlıklı makalemizde Antik Mısır hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Merhaba, ben Samed. Sürekli araştırma yapmayı ve paylaşmaktan keyif duyan birisiyim. Bu yüzden boş zamanlarımda paylaşım yapabileceğim bu blogumu oluşturdum. Yazılarımı paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın :)

Yorum