HAMİLELİK SÜREÇLERİ VE HESAPLAMA DÖNEMİ

0

Anne adayları negele yöntemiyle gebelik hesaplama yapabiliriz. Gebeliği hesaplama için adet günün ilk günü üzerinden hesaplaması yapılı. Negele yöntemi ile gebelik hesaplama adı verilen bir sistem üzerinden işlem yaparsınız. Adet gününe ilk olarak 7 gün eklenmesi gerekir. Bebeğinizin ne zaman dünyaya geleceğini de bu süreçte hesaplamak kolay olacaktır.

Ebeveyn olmaya aday anneler için kadın doğum uzmanlarından da yardım alabiliriz. Anne adayının son adet tarihi bilmesi hamilelik hesaplama konusunda yardımcıdır. Bu durum adet döngüsü düzenli olan kişiler için geçerlidir. Düzenli adet göremeyenler için bu durumda problem teşkil edebilir. Hamilelik haftası belirlemede ve bebeğin kaç haftalık olduğunu tespit etmede özellikle 3 aydaki ultrason durumları çok önemlidir. Hamileliğin ve döllenmenin meydana geldiği süre hesaplaması adet tarihinin bilinmesi ile başlar.

Hamilelik bazen çok zor geçebilir. Hamile olan kadınlarda heyecanın yanı sıra çok fazla öksürük ve nefes darlık problemleri olabilir. Buna paralel olarak çok fazla vitamin desteğine ihtiyaç duyarız. Hamilelik süresinde öksürük nasıl geçer diye merak edenlere özel bitki kürleri sunulur. Hamilelik süresinin iyi geçmesi için mutlaka sizlerin danışacağınız doktorunuz olması avantajdır. Bebeğin doğum süresinde birçok kötü sonuçlar olabilir. İlk test sonrasında kendinize çok iyi bakmanız gerekmektedir. Hamileliği çok kolay geçirmek için sunulan birçok püf noktaları bu konuda en büyük destekçiniz olacaktır. Hamilelik için uygulanan egzersizler bebek gelişimi açısından idealdir.

Bir önceki yazımız olan DOMAİN SORGULAMA NEDİR? başlıklı makalemizde domain ve marka tescili hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Merhaba, ben Samed. Sürekli araştırma yapmayı ve paylaşmaktan keyif duyan birisiyim. Bu yüzden boş zamanlarımda paylaşım yapabileceğim bu blogumu oluşturdum. Yazılarımı paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın :)

Yorum