Adolf Hitler’in Meraklandıran Ölümü

0

Adolf Hitler‘in nasıl öldüğü uzun yıllardır merak edilen bir konu olup, cevabı pek kesin olmayan bir konu denebilir.

Hitler, büyük umutlarla girdiği 2. Dünya Savaşı’ndan büyük bir mağlubiyetle çıkmış ve ülke darmadağın olmuştur.Hitler’in yanındaki kurmaylar savaşın kaybedildiğini anlar ve yenilgi anonsunu yüksek sesle yapmaya başlar.Adolf Hitler ise hala savaşın kaybedilmediğine inanıp çeşitli planlar yapar ancak büyük bir komplo teorisine uğrayacağından habersizdir.

Nazı Almanyası’nın 2.Dünya Savaşı’nı kaybettiğinin kesinleşmesi Sovyet ordularının Berlin’e girerek bütün şehri darmaduman etmesiyle gerçekleşir.

Bütün bunlar olurken Hitler ve eşi olan Eva ile birlikte yeraltı sığınaklarının birinde yaşıyorlardır.
Resmi kayıtlara göre ise Hitler ve eşi intihar ederek ölmüş ve cesetlerinin yakılmış olmasıdır.
Hitler’in cesedinin nerede olduğu tam olarak bilinmemesine rağmen hakkında birçok söylenti çıkmıştır.Bazı kişiler Hitler’in kılık değiştirerek Sovyetlerin Almanya’ya girmeden önce kaçtığını söylemektedirler.Tüm bu birçok iddialara rağmen resmi kayıtlara göre 30 Nisan 1945’te intihar ederek öldüğü yazmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Drakula'nın Efsanesi başlıklı makalemizde Drakula, Fatih Sultan Mehmet ve Kazıklı Voyvoda hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Merhaba, ben Samed. Sürekli araştırma yapmayı ve paylaşmaktan keyif duyan birisiyim. Bu yüzden boş zamanlarımda paylaşım yapabileceğim bu blogumu oluşturdum. Yazılarımı paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın :)

Yorum