Mu Kıtası Gerçek Mi?

0

Daha önce Büyük Okyanus’ta yer aldığı ve yaklaşık 14.000 yıl önce batarak yok olduğu düşünülen bir kıtadır.

Mustafa Kemal Atatürk‘ün verdiği talimatlarla derin bir araştırma bile yapılmıştır. Bu kıta hakkında bir çok görüş ortaya atılmıştır ancak bu görüşler kanıtlanmamış kesin olmayan bilgilerdir. Bu görüşlerden en çok bilineni Churchward‘ın görüşüdür.

Churchward’ın görüşüne göre Mu Kıtasının araştırılmaya başlanması Hindistan’daki Naacal Tabletleri’nin okunmasıyla başlanmıştır.Bu tableti okumayı, tabletlerin bulunduğu tapınaktaki hint başrahipten öğrenmiştir.Churchward sonradan Amerikalı Dr.William Niven’in Meksika’da ortaya çıkardığı tabletlerde çalışmıştır.Churchward’a göre keşfedilen 2600 küsür tabletin naga-maya dilinde yazılmış ve 14.000 yıllık tarihi olduğudur.

  Churchward, Mu Kıtası ile ilgili yazdığı kitabında söyle belirtmiştir:

İncil’deki Yaratılış hikayesi- yedi gün ve yedi gece efsanesi – ilk olarak Nil halklarından ya da Fırat Vadisi’nden değil, şu anda batık olan Mu Kıtası’ndan gelir.

Mu Kıtası Hakkında Görüşler

  • Yeryüzünde insanlığın ilk kıtasıdır.
  • 3 kara parçasından oluşan büyük bir kıtadır.
  • Günümüzdeki Polinezya, Mikronezya ve Malenezya gibi adalar Mu Kıtası’ndan kalan parçalardan oluşmuştur.
  • Mu Kıtası, yeraltındaki gaz odalarının patlaması nedeniyle 12 bin yıl önce 64 milyon kişinin ölümüyle sonuçlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı'nın Amerika'yı Vergiye Bağladığı Trablus Antlaşması başlıklı makalemizde Amerika vergi ve Osmanlı Devleti hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Merhaba, ben Samed. Sürekli araştırma yapmayı ve paylaşmaktan keyif duyan birisiyim. Bu yüzden boş zamanlarımda paylaşım yapabileceğim bu blogumu oluşturdum. Yazılarımı paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın :)

Yorum